SPORT, 8 Mars 2023, 09:30

LIGA E KAMPIONEVE/ Përballje “titanësh” në mbrëmje, ja kur luhen duelet spektakolare

LIGA E KAMPIONEVE/ Përballje “titanësh” në

Sonte në orën 21:00 në mbrëmje do të zbresin në fushë 4 ekipe nga të cilat 2 do t’ju bashkohen Çelsit dhe Benfikës në në çerekfinalet e Ligës së Kampionëve.

Bajern Mynih do të presë në Gjermani PSG-në, pasi në Paris i mposhtën me rezultatin minimal 1-0. Francezët do të kërkojnë përmbysjen e rezultatit dhe kualifikimin me ndihmën e treshes Mesi, Mbape dhe Nejmar. 

Nga ana tjetër ekipi i Antonio Konte do të presë në Angli, kuqezinjtë e Piolit të cilët fituan me rezultatin 0-1. Milani mund të mjaftohet dhe me një barazim për tu kualifikuar në raundin tjetër.