SPORT, 7 Mars 2023, 09:06

CHAMPIONS/ Rikthehet Liga e Kampionëve, mësoni dy sfidat e para të kthimit në fazën e 1/8-ave

CHAMPIONS/ Rikthehet Liga e Kampionëve, mësoni dy sfidat e para

Liga e Kampionëve rikthehet sërish për të luajtur ndeshjet e kthimit në fazën e 1/8-ave, me katër skuadra që zbresin në fushë mbrëmjen e sotme.

Në orën 21:00, Çelsi pret në “Stamford Bridge” Dortmundin. Anglezët kërkojnë përmbysjen në shtëpi përballë gjermanëve, por forma e këtyre të fundit e bën akoma dhe më të vështirë misionin për “Blutë”.

Po në këtë orë, Benfika pret në Lisbon Klub Bryzhin. Portugezët duken favoritë për të kaluar në fazën tjetër pas fitores 0-2 në transfertë ndeshjen e parë, por kampionët e Belgjikës do të bëjnë çmos për të surprizuar rivalët.

NDESHJET:

ÇELSI – BORUSIA DORTMUND 21:00

BENFIKA – KLUB BRYZH 21:00.