SPORT, 7 Mars 2023, 12:25

“Bomba” nga Anglia / Konte pranë rikthimit të bujshëm në Itali

“Bomba” nga Anglia / Konte pranë rikthimit të bujshëm

Antonio Konte nuk do të jetë më trajneri i Totenhemit që pas mbylljes së këtij sezoni. Aventura e italianit në krye të skuadrës nga Londra nuk shkoi ashtu siç pritej dhe për këtë arsye ka vendosur që të largohet.

Duket se një lajm i bujshëm ka ardhur nga Anglia, me “The Times” që bën me dije se 53-vjeçari mendon të rikthehet dhe njëherë në Itali.

Gjithashtu ato zbulojnë se Konte ka nisur kontaktet me Interin, klub në të cilin ishte pjesë nga viti 2019 deri në 2021.

Zikaltërit duket se nuk duan të vazhdojnë më me Simone Inzagin dhe një rikthim i Kontes shihet i mundur, duke qenë se ishte pikërisht 53-vjeçari ai që solli titullin kampion te Interi në vitin 2021.