SPORT, 6 Mars 2023, 20:43

Kaos në derbin e Tiranës, delegati kërkon boshatisjen e stadiumit (FOTO+VIDEO)

Kaos në derbin e Tiranës, delegati kërkon boshatisjen e stadiumit

Një situatë kaotike po përjetohet në stadiumin “Air Albania” ku arbitri ka ndërprerë ndeshjen derbi Partizani-Tirana.

Nuk ka paqe në shkallët e “Air Albania”, tifozët bardheblu ndërpresin sërish derbin
Për shkak të hedhjes së fishekzjarreve dhe flakadanëve në fushën e lojës, lojtarët dolën nga fusha në minutën e 50.

Delegati i ndeshjes, Marjus Sulejmani kërkoi që lojtarët të hyjnë në dhomat e zhveshjes deri në boshatisjen e stadiumit por trajnerët kërkojnë që sfida të vazhdojë.

Pasi lojtarët folën me tifozeritë pas portave, sfida rinisi edhe pse gjyqtarët e delegatët nuk ishin shumë të bindur.

Kaos në derbin e Tiranës, delegati kërkon boshatisjen e stadiumit

Kaos në derbin e Tiranës, delegati kërkon boshatisjen e stadiumit

Kaos në derbin e Tiranës, delegati kërkon boshatisjen e stadiumit

Kaos në derbin e Tiranës, delegati kërkon boshatisjen e stadiumit

Kaos në derbin e Tiranës, delegati kërkon boshatisjen e stadiumit

Kaos në derbin e Tiranës, delegati kërkon boshatisjen e stadiumit

Kaos në derbin e Tiranës, delegati kërkon boshatisjen e stadiumit

Kaos në derbin e Tiranës, delegati kërkon boshatisjen e stadiumit