AKTUALITET, 20 Qershor 2019, 13:03

‘Hallall, PS për së mbari, shkoi nga Franca te k*ri’, ja çfarë shkruan ndërmjetësi i koalicionit Rama-Meta

‘Hallall, PS për së mbari, shkoi nga Franca te k*ri’, ja


Nar Koka, emer i njohur i së majtës në vend, ndermjetesi i koalicionit Rama-Meta ne 2013 ka reaguar jo pa ironi, pas publikimit te pergjimeve ne gazeten gjermane Bild.

Me nje shenim ne faqen e tij ne FB, ai sjell ne kujtese emrat qe bene historine ne PS dhe emrat e profesoreve te nderuar qe dhane kontribut, duke ironizuar me situaten aktuale, te atyre qe i quan profesoret e rilindjes. ‘Hallall kjo është PS për së mbari që shkoi nga Franca tëk k..ri’ shkruan ai.

Postimi i tij 

Nga profesoret e Francës tek profesorët e k…rit

PS ka hec me të vertetë shumë para.

Duke dëgjuar këto përgjimet e ketij të BILD e kuptova sa mbrapa paska qenë PS e kohës tonë që kishte Rexhep Mejdani, Ethem Ruka, Maqo Lakrori, Xhevat Lloshi profesorët e Francës duke e krahasuar me këta profesorët e rinj të rilindjes që janë rehat se vetëm k…rin kanë çdo dy llafe.

Hallall kjo është PS për së mbari që shkoi nga Franca tëk k..ri.