AKTUALITET, 20 Qershor 2019, 11:49

Nesër protesta e opozitës, ambasadori i Britanisë së Madhe i shkon Bashës në zyrë

Nesër protesta e opozitës, ambasadori i Britanisë së Madhe i


Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman ka zhvilluar këtë paradite një takim me kreun e PD-së, Lulzim Basha.

Takimi mes dy zyrtarëve të lartë ka nisur në orën 11:00 dhe është mbajtur në selinë e PD-së.

Nuk ka ende asnjë deklaratë rreth qëllimit të mbajtjes së këtij takimi, por ai vjen në një situatë të tensionuar politike dhe një ditë para protestës së madhe që ka njoftuar opozita e bashkuar, nesër në orën 20:00.