AKTUALITET, 30 Gusht 2022, 19:00

“Plot 4 mln euro për një instalacion druri në oborrin e Kryeministrisë”, Vasili: Shqipëria digjet, Rama krihet!

“Plot 4 mln euro për një instalacion druri në oborrin e

Nëpërmjet një reagimi në Facebook, Petrit Vasili ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Rama.

Vasili shprehet se Rama po shpenzon plot 4 mln euro për një instalacion druri në oborrin e Kryeministrisë, ndërsa vendi përballet me kriza dhe taksa të larta.

Statusi:

Shqiperia digjet, Edi Rama krihet me Instalacion 4 milion euro!

E pabesueshme, por e vertete!!


Edi Rama do harxhoje plot 4 milion euro per nje Instalacion druri ne oborrin e Kryeministrise.

Buxheti eshte bere pre e peshkaqeneve rilindas.

Keta grabitqare dhe hajdute te taksave te shqiptareve qe nuk ulin taksat e naftes, nuk ulin TVSH e ushqimeve te shportes se mbijeteses, qe nuk paguajne asgje per qindra mijra te infektuar me Covid nuk japin asnje lek per njerezit ne dite te veshtira, harxhojne 4 milion euro per nje instalacion druri.

Eshte kriminale, qe ne keto dite kur peshkaqenet e qeverise njoftojne rritjen e cmimit te energjise elektrike, rrisin çmimin e naftes, kur te gjitha çmimet jane rritur, keta ndertojne Instalacione sepse komplekset e inferioritetit vanitoz te Edi Rames nuk qetesohen ndryshe.

Ky instalacion ne keto dite halli eshte fyerja me e madhe per cdo shqiptar sepse ka nje kryeminister te pacipe, te pazemer dhe gllaberues te parave te njerezve te thjeshte.