AKTUALITET, 30 Gusht 2022, 17:39

Krim në familje, vëllai vret vëllanë dhe kunatën, policia jep detajet

Krim në familje, vëllai vret vëllanë dhe kunatën,

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë, ku vëllai ka vrarë vëllanë dhe kunatën brenda një agjencie turistike në Tiranë.

Sipas policisë dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive pronësie.

Njoftimi i policisë:

Më datë 30.08.2022, në rrugën “Islam Alla”,  dyshohet se si pasojë e një konflikti familjar, shtetasi A. M., dyshohet se ka qëlluar me armë zjarri drejt vëllait të tij shtetasit D. M., 44 vjeç, dhe një shtetaseje tjetër, ende të paidentifikuar, (dyshohet bashkëshortja e shtetasit D. M.) të cilët si pasojë kanë ndërruar jetë.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po vijojnë kontrollin e zonës me qëllim kapjen e autorit.

Grupi hetimor  nën drejtimim e Prokurorisë po punon  për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.