AKTUALITET, 17 Shtator 2018, 22:27

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, dyshohet për plagosje në një bar-lloto

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, dyshohet për

Të shtëna me armë zjarri ka pasur mbrëmjen e sotme në Tiranë, pranë rrugës "Shefqet Musaraj".

Ngjarja ka ndodhur pranë Policisë bashkiake.

Policia ka rrethuar zonën, ka sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë, ka gjetur dy gëzhoja në vendin e ngjarjes, ndërsa ka nisur kontrollet në spitalet publike dhe private për të rënë në gjurmët e të plagosurit, por deri tani nuk është gjetur asnjë.

Ngjarja e sotme ka ndodhur pak metra nga vendi ku u vra në fillim të këtij viti 32-vjeçari Emiljano Boçi në një atentat me armë zjarri.

 

Njoftimi paraprak i Policisë

Ka ardhur një telefonatë te salla se në rrugën "Shefqet Musaraj", dyshohet se një person ka plagosur me arme zjarri  një shtetas. Policia është ne vendngjarje për verifikimin e informacionit. Deri tani nuk është evidentuar asnjë i plagosur. Po kryhen veprime.