AKTUALITET, 17 Shtator 2018, 19:35

Ibrahimovic çmend tifozët: autograf aty ku nuk mendohet

Zlatan Ibrahimovic nuk zhgënjen asnjëherë pritshmëritë dhe dhuron perlën e radhës jashtë fushës. Pas golit të 500 në karrierë, realizuar me fanellën e Los Angeles Galaxy, suedezi është bërë protagonist edhe mes tifozëve, duke kënaqur kërkesat e tyre. Kampioni i MLS ka plotësuar edhe dëshirën e një tifozi të ri që i kërkonte ti bënte autografin në ballë: një kujtim i paharrueshëm që e shndërroi tifozin në një yll të rrjeteve sociale. Video që tregon Ibrahimovic ndërsa bën autografin në ballin e djaloshit është bërë virale dhe ka shkaktuar mijëra reagime në të gjithë botën.