SPORT, 8 Korrik 2018, 22:47

Transferimi i Ronaldos te Juventus, një problem për FIFA-n

Transferimi i Ronaldos te Juventus, një problem për FIFA-n

Kalimi i Kristiano Ronaldos te ekipi i Juventusit do të sillte një problem të madh për një nga video-lojërat më të mësha në botë, EA Sports FIFA. Kompania ka vetëm dy muaj që ka nxjerrë dhe faqen e saj të parë të lojës “FIFA 19”.

Problemi qëndron në faktin se vendin kryesor në poster e ka zënë pikërisht portugezi dhe i veshur me bluzën e Realit të Madridit. I njëjti problem ka ndodhur edhe më parë me PES kur Nejmar u transferua nga Barcelona te PSG.