SPORT, 8 Korrik 2018, 21:29

Marrëveshje e zgjuar, Reali “heq qafe” Bejlin dhe merr…

Marrëveshje e zgjuar, Reali “heq qafe” Bejlin dhe merr…

Real i Madridit është gati që ta largojë nga skuadra uellsianin Garet Bejl. Duket se ata kanë një marrëveshje në parim me Mançester Junajtidin për ta shkëmbyer lojtarin me Lukakun. Belgu ka arritur të shkëlqejë në Kupën e Botës me ekipin e tij jo vetëm me golat e shënuar por edhe me lojën e skuadrës.

Ndërkohë që në Madrid mendojnë se kohës së Bejlit i ka ardhur fundit dhe duan që ta shesin. Premier Ligë është parë edhe më parë si një opsion nga uellsiani. Ai nuk është i kënaqur nga minutat që ka marrë në Madrid dhe prandaj mendon largimin.