SPORT, 8 Korrik 2018, 19:43

Gjysmëfinalet e Botërorit, skuadra angleze vendos rekord si asnjëherë më parë

Gjysmëfinalet e Botërorit, skuadra angleze vendos rekord si

Do të jenë dy gjysmëfinale që do të mbledhin të gjithë ndjekësit e futbollit përpara ekranit dhe shesheve për të parë spektaklin që do na dhurojnë. Por këto gjysmëfinale kanë vendosur një rekord që do të mbahet mend për skuadrën e Totenhemit.

Skuadra angleze ka 9 lojtarë në 3 nga skuadrat e pranishme në këtë edicion të Kupës së Botës. Ndërsa për sa i përket kampionatit anglez është më i përfaqësuari në gjysmëfinale ku të gjithë lojtarët e Anglisë luajnë në Premier Ligë. Kjo pjesëmarrje ndiqet nga kampionati spanjoll me 12 lojtarë.