SPORT, 8 Korrik 2018, 17:11

Rinovim ëndrrash, Herri Kejn tashmë kushton më shumë edhe se vetë Nejmar

Rinovim ëndrrash, Herri Kejn tashmë kushton më shumë edhe se
Pavarësisht performancave fantastike në Botëror, Totenhemi e kishte vendosur t’i rinovonte kontratën Herri Kejnit, për ta pasur akoma më të sigurt që do e ketë në gjirin e vet, dhe ta mbronte nga milionat e klubeve të Europës.

Por, gjëja interesante që zbulojnë mediat angleze, është se bomberi i “tre luanëve”, nuk ka një klauzolë largimi në kontratën e tij të re. Kështu, ai bëhet më i shtrenjtë edhe se vetë ylli brazilian, Nejmar.

Kejn pritet të përfitojë rreth 250 mijë euro në javë me kontratën e tij të re, ndërsa do të jetë i klubit londinez deri në vitin 2024.