AKTUALITET, 17 Dhjetor 2018, 12:35

Protesta e studentëve para kryeministrisë, dy ministra shkojnë në zyrën e Ramës

Protesta e studentëve para kryeministrisë, dy ministra shkojnë

Me mijëra studentë, pedagogë dhe qytetarë u mblodhën sot para kryeministri në ditën e 13 të protestës. Në momentin kur studentët ishin grumbulluar, dy ministra janë parë të hyjnë në godinën e kryeministrisë.

Siç shihet edhe në videon e publikuar nga ‘Ora News’, bëhet fjalë për ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj dhe ministrin e Financave, Arben Ahmetaj. Nuk dihet ende arsyet se pse dy ministrat janë paraqitur në godinën e kryeministrisë.