AKTUALITET, 17 Dhjetor 2018, 10:48

Mijëra studentë në protestë, blindohet kryeministria/ FOTO

Mijëra studentë dhe qytetarë kanë mbushur bulevardin para kryeministrisë, ndërsa kjo e fundit është blinduar nga forca të shumta policore.

Protesta ishte paralajmëruar më herët nga studentët të cilët bënë thirrje për bashkim të qytetarëve duke e kthyer në një protestë kombëtare.

Ndërkohë nga rrethet janë nisur edhe grupe studentësh të cilët priten të mbërrijnë dhe t’u bashkohen protestuesve në Tiranë.