AKTUALITET, 17 Dhjetor 2018, 12:39

Protesta e studentëve, Basha: Nuk e bëjmë pis siç po mundohet Edi Rama

Protesta e studentëve, Basha: Nuk e bëjmë pis siç po

Kreu i PD-së në një deklaratë për gazetarët tek selia blu është shprehur se opozita i mbështet protestat e studentëve.

Basha u shpreh se nuk i përgjigjet asnjë deklarate politike që bën Rama në lidhje me protestat e studentëve.

‘Partia Demokratike dhe unë e mbështesim në të gjitha format. Ne jemi aty me shpirt dhe me mendje.

Kundërshtari politik po mundohet ta politizojë, por nuk ka nevojë për të bërë politikën e kundërshtarit.

Studentët kanë një kërkesë të qartë prej 13 ditësh: Plotëso kërkesat’, u shpreh kreu i PD-së Lulzim Basha.