AKTUALITET, 12 Mars 2019, 13:12

Itali, shkatërrohet banda e kokainës, prangosen 29 shqiptarë

Itali, shkatërrohet banda e kokainës, prangosen 29 shqiptarë

Policia italiane shkatërron një grup të madh trafikantësh të kokainës.

39 persona u vunë në pranga gjatë aksionit të zhvilluar në zonën e Breshias, mes të cilëve 29 shqiptarë.

Mediat vendase raportojnë se kokaina sillej në Itali nga Holanda dhe Gjermania.

Gjykata dha për shumicën e të shoqëruarve masën e sigurisë “arrest me burg”, për tetë prej tyre dha “arrest shtëpie”, kurse për katër u dha masa e sigurisë “detyrim paraqitjeje në policinë gjyqësore”.

Raportohet se shqiptarët e arrestuar janë që të gjithë me precedentë penalë për trafik droge.