SPORT, 7 Korrik 2018, 20:57

Ja sa paguan tifozët kroatë për një biletë në sfidën ndaj Rusisë

Ja sa paguan tifozët kroatë për një biletë në
Tifozët e Kroacisë kanë besim te kombëtarja e tyre dhe ëndërrojnë që pse jo të fitojë Kupën e Botës, pasi i ka lojtarët cilësor në përbërje.

Rreth 5 mijë kroatë udhëtuan drejt Soçit për të mbështetur skuadrën e tyre, ndërsa mësohet se çmimet për të siguruar një biletë në stadium kanë qenë vërtet të kripura.

Mediat ruse kanë shkruar se çmimi i biletave në tregun e zi mund të shkojë deri në 2000 euro, dhe vendasit po shfrytëzojnë më së miri mundësinë për tu pasuruar.