SPORT, 7 Korrik 2018, 18:56

Beckham fiton bastin, ja çfarë duhet t’i japë Ibrahimoviç

Beckham fiton bastin, ja çfarë duhet t’i japë

Një ditë më parë Ibrahimovic kishte vënë një bast me ish-kapitenin e Anglisë, David Beckham.

Në rast se fiton Anglia, Ibra i ka premtuar britanikut se do t’i ofrojë një drekë kudo që ai të dëshirojë, por nëse fiton Suedia, ai do t’i blejë Zllatanit çfarë do që ai dëshiron nga rrjeti i IKEA-s.

Propozimi nuk është lënë pa përgjigje as nga ana e Beckham, i cili ka komentuar në të njëjtën foto.

“Nëse Suedia fiton, unë personalisht do të dërgoj ty te IKEA të blesh çfarë të duash për vilën tënde të re në Los Anxhelos. Por nëse Anglia fiton, unë dua që të vish të shohësh një ndeshje të Anglisë në stadiumin Uembli me një fanellë të Anglisë veshur. Madje në pushimin e ndeshjes do të hash ushqimin tradicional anglez, peshk dhe patate”

Bastin tashmë e ka fituar Beckham pasi Anglia mposhti Suedinë me rezultat 2-0.

Mbetet të shihet se a do ta mbajë fjalën Ibrahimovic.