AKTUALITET, 17 Dhjetor 2018, 12:48

E bujshme/ Shumaker nuk do qëndrojë më në shtrat. Ecën me këmbët e tij

E bujshme/ Shumaker nuk do qëndrojë më në shtrat. Ecën

Majkëll Shumaker është duke luftuar prej 5 vitesh me jetën e tij, që prej 27 dhjetorit të 2013 kur ai u rrëzua duke bërë ski.

Edhe pse është shumë e vështirë të mësohet për gjendjen aktuale të tij, pasi pjesëtarët e vetëm që e vizitojë kampionin e Formulës 1 janë familjarët dhe miku i tij Zhan Tod, “Daily Mail” ka arritur të zbulojë disa informacionet tepër interesante.

Mësohet se Shumaker ka pasur disa përmirësime kohët e fundit, teksa mënyra e të ushqyerit dhe pozicioni i tij i ndenjes nuk është i detyrueshëm të jetë shtrirë në krevat.

Shumaker mund të ngrihet nëpërmjet karrigeve të specializuara dhe të përshtatura për të.

Kostoja për shërbimet e bëra ndaj ish-pilotit të Formula 1 shkon afro 50 mijë paund në javë. Familjarët e 50 vjeçarit nuk dorëzohen dhe besojnë se Shumi do të normalizohet.