SPORT, 13 Maj 2022, 21:52

“Kumbulla do t’i bëjë shqiptarët me Romën”, mbrojtësi i Kombëtares i përgjigjet ambasadorit italian: Shihemi në shtëpi

“Kumbulla do t’i bëjë shqiptarët me

Tirana bëhet gati të presë finalen e madhe të Ligës së Konferencës në stadiumin “Air Albania” dhe shumë personazhe nga bota e sportit, por jo vetëm kanë reaguar për këtë event madhështor.

Njëri prej tyre është dhe ambasadori italian në Shqipëri, Fabrizio Bucci, i cili në një intervistë ka folur për këtë finale dhe se sa e përgatitur është Tirana.

“Unë jam një tifoz i Romës prej brezash. Unë tashmë e kam rezervuar vendin tim në stadium për të ndjekur finalen”, ishin fjalët hapëse të tij.

Ai gjithashtu foli dhe për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, i cili është lojtar i Romës, duke thënë: Kumbulla pëlqehet shumë këtu, është një nga mbrojtësit më me potencial në gjeneratën e tij. Ai do t’i bëjë shqiptarët të mbështesin Romën”.

Për këtë ka reaguar menjëherë mbrojtësi kuqezi, i cili nëpërmjet faqes së tij zyrtare në Twitter ka shkruar: “Shihemi në shtëpi. Forca Roma”.