AKTUALITET, 20 Qershor 2019, 14:28

Përgjimet e Bild/ Reagon sërish Peter Tiede: Sulm ndaj meje me profile false, kam fshirë disa


Pasi mbrëmë publikoi 10 përgjimet të tjera për dosjen 184, të cilat trazuan edhe njëherë politikën shqiptare ka reaguar sërish gazetari Peter Tiede. Ai ka bërë thirrje që t’i bëjnë bllok në Facebook profileve të tij false.

Tiede shkruan se është bërë ‘pre’ e sulmeve nga profile false në rrjetet sociale ndërsa thotë se ka raportuar e fshirë disa prej tyre, dhe do të vijojë ta bëjë kur të ketë pak më shumë kohë.