SPORT, 15 Mars 2023, 14:30

“Ai dëshiron akoma më shumë dhe më shumë”, Modriç zgjedh lojtarin më të mirë me të cilin ka luajtur

“Ai dëshiron akoma më shumë dhe më shumë”,

Mesfushori kroat, Luka Modriç ishte i ftuari i radhës në podkastin e Rio Ferdinand. Ai u pyet se kush ishte futbollisti më i mirë me të cilin ka luajtur dhe kroati nuk ngurroi të përgjigjej teksa tha se ishte Kristiano Ronaldo.

“Futbollisti më i mirë me të cilin kam luajtur është Kristiano Ronaldo. Zakonet e tij të punës janë gjëja që do të theksoja. Ai gjithmonë donte më shumë, më shumë dhe më shumë. Kur shikon atë që ka arritur, do të prisni që ai të pushonte dikur, por jo, ai do të vazhdojë për më shumë”, përfundoi kroati.