SPORT, 13 Mars 2023, 09:28

Mesfushori i harruar nga Kombëtarja shkëlqen në Kroaci, ja 5 legjionarët më të vlerësuar të fundjavës

Mesfushori i harruar nga Kombëtarja shkëlqen në Kroaci, ja 5

Një tjetër fundjavë pozitive për disa nga legjionarët shqiptarë, të cilët ishin protagonist për skuadrat e tyre.

Portali i njohur i statistikave, “Sofascore” sjell për lexuesit 5 lojtarët më të vlerësuar të kësaj jave.

Në vendin e dytë renditet Ernest Muçi (Legia Varshavë) me notën 7.4 pas asistit të dhënë për shokun e tij të skuadrës teksa shënoi gol.

Në vendin e tretë dhe të katërt renditen Myrto Uzuni (Granada) dhe Jason Ceka (Magdeburg) të cilët vlerëson me notën 7.3 për golin e shënuar dhe perfomancën e treguar.

Ardian Ismajli (Empoli) renditet në vendin e 5-të me notën 7.1 për paraqitjen e treguar në duelin ndaj Udinezes.

Mesfushori i harruar nga Kombëtarja shkëlqen në Kroaci, ja 5