AKTUALITET, 12 Mars 2019, 10:49

Rama dhe Ruçi mbledhin nesër Kuvendin me të vetët, ja axhenda

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi kanë vendosur të mbledhin të mërkurën Kuvendin, ose më saktë deputetët e PS-së dhe renegatët e opozitës.

Seanca, që synon të shfaqë “normalitet politik” në sytë e opinionit, do të mblidhet në orën 10:00 dhe thyen rregullin e të enjteve që është zbatuar më parë.

Këtë Kuvend, opozita e bashkuar e konsideron ilegjitim dhe në të dy herët e fundit që ai ka tentuar të mblidhet, ka organizuar protesta të fuqishme përpara godinës.

Axhenda e punimeve të deputetëve që do të hyjnë nesër në sallë është si më poshtë: