AKTUALITET, 12 Mars 2019, 08:57

LAJM I FUNDIT/ Shkarkohet drejtoresha e Kufirit në Durrës

Është shkarkuar nga detyra drejtoresha Rajonale e Kufirit dhe Migracionit në Durrës, Lindita Nushi.

Vendimi për shkarkimin e saj nga detyra vjen disa ditë pas arrestimit të gjashtë kontrollorëve në Kufirin e qytetit bregdetar.

Këta të fundit u lanë të lirë nga gjykata pas arrestimit, ndërsa dyshohet të jenë përfshirë në skema ryshfeti gjatë kohës që ushtronin kontrollet në kufi. Lindita Nushi mbante këtë post që nga maji i vitit të shkuar.