AKTUALITET, 26 Korrik 2020, 11:55

Java që vjen sjell të nxehtin afrikan, ja ditët më të nxehta me temperatura deri në 40 gradë celsius


Java që vjen do të sjellë të nxehtin Afrikan, ndërsa temperaturat pritet të shkojnë deri në 40 gradë celsius.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, ditët më të nxehta do të jenë e enjtja dhe e premtja.

Parashikimi sipas SHMU:

Më poshtë po ju njohim se si do të jenë kushtet meteorologjike për javën që presim.

Depërtimi i masave ajrore të nxehta me origjinë Afrikane do të sjellin mot të kthjellët dhe temperatura të larta.

Dita e enjte dhe e premte parashikohet të regjistrojnë vlerat me të larta.

Era do të jetë nga veriperëndimi-perëndimi me shpejtësi 1-7m/s, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare do të fitojë intensitet deri në 12m/s.