AKTUALITET, 26 Korrik 2020, 08:14

Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat këtë të diel

Parashikimi i motit për ditën e sotme, mësoni si do të


Gjatë gjithë ditës, këtë të diel, i gjithë territori shqiptar paraqitet në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike duke bere qe moti i kthjellet të jetë dominant.

Përjashtim bëjnë zonat malore të cilat do të kenë herë pas-here vranësira të lehta ndërsa ndonjë shi i izoluar pritet vetëm në skajin verior.

Temperaturat e ajrit ulen sërish në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 19°C deri në 37°C.

Era do të fryjë mesatare duke arritur shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi veriperëndimor dhe krijon në brigjet detare dallgëzim 3-4 ballë.