AKTUALITET, 26 Korrik 2020, 11:45

Ish-deputeti i PD: Fleta e votimit s’preket nga koalicionet, Rama ka frikë nga bashkimi i shqiptarëve


Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Endri Hasa teksa është ndalur tek çështja e këtyre ditëve, ndryshimet kushtetuese për reformën zgjedhore, pohoi se Rama është i tmerruar nga vota e shqiptarëve.

Përmes një reagimi në rrjetet sociale, Hasa pohon se fleta e votimit nuk preket fare nga ekzistenca e koalicioneve parazgjedhore.

REAGIMI I HASËS

Pasi e rrënoi Shqipërinë për 7 vjet Edi Rama ? është i tmerruar nga vota e shqiptarëve.

Ai vazhdon cirkun dhe piruetat e propagandës duke shpikur çdo lloj alibie për të bllokuar bashkimin e madh qytetar kundër tij.

Është e qartë për të gjithë që fleta e votimit nuk preket fare nga ekzistenca e koalicioneve parazgjedhore.

Edi Rama e di mirë që tashmë ka ngelur vetëm dhe në mënyrë të dëshpëruar po kërkon të bllokojë koalicionet duke premtuar fund listat e hapura, duke lene shumicen e qarqeve me lista defakto te mbyllura.

Edi Rama nuk e do hapjen e listave, ai thjesht do që të ndryshojë kushtetutën që të ndalojë koalicionet parazgjedhore.