AKTUALITET, 26 Korrik 2020, 10:21

“Merrni përgjegjësi që të ndihmoni sistemin shëndetësor”, apeli i Manastirliut: Ligj, mbajtja e maskave

“Merrni përgjegjësi që të ndihmoni sistemin


Teksa mbajtja e maskave është bërë e detyrueshme, për të frenuar rastet me koronavirus, vjen një apel nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu.

Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Manastirliu theksoi se maskat dhe barriera mbrojtëse duhet të bëhet pjesë e veshjes së secilit prej nesh. Sipas saj, duhet të ndihmojmë sistemin shëndetësor në përballimin e situatës.

MESAZHI I MANASTIRLIUT

?COVID19

Maska ose barriera mbrojtëse duhet të bëhet pjesë e veshjes së secilit prej nesh në normalitetin e ri dhe vendosja e saj është LIGJ në të gjitha ambientet e mbyllura!

Që të ndihmojmë sistemin shëndetësor në përballimin e situatës nevojitet që çdo qytetar të marrë përgjegjësi individuale, duke vendosur detyrimisht maskën, për të ulur përhapjen e infeksionit!

#VendoseMaskën?

#RuajShëndetin

#TëNdihmojmëEkipetMjekësore??

?#COVID19?