AKTUALITET, 2 Korrik 2022, 20:32

Portali i Çim Pekës: Soros ka ardhur para dy ditësh në Tiranë, u takua me Veliajn!

Portali i Çim Pekës: Soros ka ardhur para dy ditësh në

Sipas Syri.net, multimiliarderi George Soros ka ardhur para dy ditësh në Tiranë dhe më pas ka vizituar jugun e Shqipërisë. 

Sipas këtij portali, Soros ka takuar kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. 

"Miliardari ultramajtist, Xhorxh Soros po viziton Shqipërinë. Mësohet se personazhi kontrovers ka mbërritur në Shqipëri dy ditë më parë Ai ka vizituar Tiranën dhe më pas jugun e vendit. Raportohet se ai është takuar me kryebashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Nuk dihet qëllimi i vizitës së tij, por opozita do protestojë më 7 korrik", shkruan portali.