AKTUALITET, 2 Korrik 2022, 19:45

"Paska edhe male mbi male!"/ Dëgjoni këngën që i këndojnë Edi Ramës në inagurimin e aksit Kardhiq-Delvinë

"Paska edhe male mbi male!"/ Dëgjoni këngën që i

Edi Ramës i kanë kënduar një këngë, teksa po bëhej inagurimi i aksit rrugor Kardhiq-Delvinë. Nuk munguan edhe vallet ndërsa kryeministri shoqërohej nga ministrja Belinda Balluku dhe Mirela Kumbaro. Të pranishëm ishin edhe deputetja Anila Denaj si dhe kryebashkiaku i Tepelenës, Tërmet Peçi.

Nisën punimet e para në janar 2007, po i sosi Edi Rama në më pak se gjysmë mandat. Ti e lidhe Labërinë me rrugë kryq e tërthortë, Kurvelesh, Tepelenë dhe Vlorë. Këtu mezi shkonin trimat, tani lidhen në pak minuta Gjirokastra dhe Delvina. Kush punon për këtë truall, këngën labe ka shpërblim”, janë disa prej vargjeve që i dedikohen Ramës.

VIDEO: