SPORT, 29 Qershor 2022, 20:03

Të gjithë të çmendur pas tij, Dortmund vendos çmimin e frikshëm për talentin e skuadrës

Të gjithë të çmendur pas tij, Dortmund vendos

Jud Belingham është padyshim një nga talentet që po shkëlqen në Europë me paraqitjet e tij për Borusian e Dortmundit, por edhe për kombëtaren angleze.

Sapo i ka mbushur 19 vjeç dhe të gjithë klubet më të mëdha europiane janë vënë pas shërbimeve të tij, i cili siguron garanci në repartin e mesfushës.

I afruar për vetëm 20 milionë në verën e vitit 2020 nga skuadra e Birminghamit, çmimi i kërkuar nga Dortmund për Belingham tani shkon në 120 milionë euro.

Një shifër e frikshme për një mesfushor 19-vjeçar, i cili vëmendjen më të madhe e ka pasur nga Liverpuli dhe gjithashtu nga Reali i Madridit.