SPORT, 29 Qershor 2022, 11:31

Te Reali i Madridit nisin “skarcimet”, 9 futbollistë me “valixhe në duar”

Te Reali i Madridit nisin “skarcimet”, 9 futbollistë me

Pasi ka afruar dy lojtarë të rëndësishëm si Tçuameni dhe Rydiger, Reali tashmë po mendon të nisë me largimet.

Në klub shihet nevoja për largime dhe sipas mediave spanjolle janë të paktën 9 lojtarë me valixhe në duar.

Problemi qëndron në faktin se askush prej tyre nuk është larguar deri më tani.

Lista e lojtarëve që pritet të lënë Madridin në verë nis me portierin Lunin për të vijuar me Vajehon e Reiner, që shihet pranë Benfikës.

Kubo dhe Joviç janë dy emra të tjerë gati të largohen, teksa lista plotësohet me Marianon, Majoral, Sebajos e Asensio.