SPORT, 29 Qershor 2022, 18:03

Tre lojtarët që mund të shkojnë falas te Real Madrid në 2023

Tre lojtarët që mund të shkojnë falas te Real Madrid në

Real Madridi është ende duke finalizuar skuadrën për sezonin 2002/23 dhe emrat e lojtarëve që mund të arrijnë koston zero në 2023 po dalin tashmë.

Anësori i Leicester, Tielemans, 25 vjeç, tashmë është tingëlluar për të mbërritur te Los Blancos.

Mahrez, 31, ka qenë i lidhur me Real Madridin në më shumë se një rast. Në fakt, emri i tij është shfaqur mes atyre që mund të mbërrijnë në Bernabeu këtë verë. Algjeriani përfundon kontratën e tij me Manchester City në vitin 2023.

Gnabry, 26 vjeç, është lojtari që mund të arrijë në Real Madrid këtë verë, megjithëse mund të qëndrojë te Bayerni, me të cilin kontrata i përfundon në 2023 dhe të nënshkruajë për skuadrën e Los Blancos në 2023.