SPORT, 15 Mars 2023, 22:00

Reali dhe Liverpool në paqe, s’ka gola në Madrid në pjesën e parë, kryeson Napoli

Reali dhe Liverpool në paqe, s’ka gola në Madrid në

Real Madrid ka fituar 5-2 në ndeshjen e parë ndaj Liverpool në Angli, në sfidën që shkoi për llogari të Champions League. Sot luhet takimi i kthimit në Spanjë, teksa pak më parë janë publikuar edhe formacionet.

Los Blancos i besojnë sulmin Vinicius dhe Benzema. Në krahun tjetër, te kuqtë luajnë me Nunez dhe Salah. 90 minutëshi zhvillohet në Estadio Santiago Bernabéu (Madrid) dhe do të gjykohet nga Zwayer F. (Ger).

REAL MADRID (4-3-3): Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Kroos, Camavinga, Modric; Valverde, Benzema, Vinicius.

LIVERPOOL (4-2-3-1): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Fabinho, Milner; Salah, Jota, Gakpo; Nunez

Ndeshja tjetër është ajo mes Napolit dhe Franfurtit. Italianët kanë triumfuar 2-0 në ndeshjen e parë, sakaq me interes pritet  të shihet çfarë do të ndodhë sonte.

Napoli (4-3-3) Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Kim, Mario Rui; Anguissa, Lobotka, Zielinski; Politano, Osimhen, Kvaratskhelia.

Frankfurt (3-4-2-1)

Trapp; Tuta, Buta, N’Dicka; Knauff, Rode, Sow, Lenz; Kamada, Gotze; Borré.

LIVE:

Real Madrid 0-0 Liverpool