SPORT, 4 Mars 2023, 19:17

Nuk ndalet Uzuni në Spanjë, goli i 18-të për këtë sezon

Nuk ndalet Uzuni në Spanjë, goli i 18-të për këtë

Myrto Uzuni ka qenë protagonisti kryesor i Granada në fitoren 1-3 që arriti ekipi i tij ndaj Burgos.

Sulmuesi shqiptar realizoi golin e 2 të sfidës në minutën e 83′ duke arritur në kuotën e 18 realizimeve këtë sezon në La Liga 2.

Ndërkohë, Granada ngjitet përkohësisht në vendin e 2 me 54 pikë po aq sa ka dhe Levante.