AKTUALITET, 12 Mars 2019, 14:42

Itali/ Kapen në flagrancë dy shqiptarë me 90 mijë euro kokainë

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane për shpërndarje të lëndëve narkotike. Shqiptarët, e identifikuar si Eriseld Hoxhaj, 28 vjeç dhe Mariglen Aliaj, 20 vjeç u kapën mat teksa udhëtonin brenda një makinë me targa shqiptare në drejtim të Ragusës, duke transportuar 90 mijë euro kokainë.

Droga, ishte e fshehur brenda filtrit të ajrit dhe peshonte rreth 1 kile e 100 gramë.

Menjëherë pas ndalimit të dy shqiptarët u dërguan në burgun e Ragusës.