AKTUALITET, 3 Korrik 2022, 14:07

Protesta/ Boçi nxjerr mesazhin e mësueses: Na kanë urdhëruar të jemi në punë më 7 korrik

Protesta/ Boçi nxjerr mesazhin e mësueses: Na kanë

Deputeti i PD-së Luçiano Boçi ka publikuar mesazhin që i ka dërguar një mësuese, ku thotë se janë urdhëruar që të shkojnë në punë më 7 korrik, dita e protestës së thirrur nga opozita.

Boçi shkruan se Rama e di mirë se ç’domethenë kjo protestë, ndaj është sulur me hordhinë e tij me bllokime e kërcënime. Sipas tij, mësuesit e qytetarët në datën 7 do jenë në bulevard.

Postimi i plotë:

TMERRI QË VJEN NGA PROTESTA

Rama e di mire se ç’domethënë protesta e 7 Korrikut.

Tmerri e paniku ndaj saj është i prekshëm.

Për ta penguar atë ai nuk përdor thjesht ndryshimin gënjeshtar ditor të çmimit të karburantit.

Ai e di që joshja nuk mjafton.

Ndaj është sulur me hordhinë e tij me bllokime e kërcënime.

Këtë po bën me mësuesit.

Megjithëse zyrtarisht ata janë me pushime urdhërohen nga drejtuesit të paraqiten me forcë në shkollë, kundër çdo ligji e kodi dhe sidomos të jenë prezent në datën 7 Korrik.

Lexoni mesazhin????

Por e ka kot!

Mësuesit e qytetarët në datën 7 do jenë në bulevard.

#Shqipërianërrezik❗️

Të gjithë bashkë do t’ia dalim ????✌️

????7/7 ora 7, bulevardi “Dëshmorët e Kombit” ????????

#BashkohumefrontinpërshpëtimineShqipërisë????

Protesta/ Boçi nxjerr mesazhin e mësueses: Na kanë

Protesta/ Boçi nxjerr mesazhin e mësueses: Na kanë