AKTUALITET, 24 Gusht 2022, 09:16

Këmbimi valutor/ Me sa shitet dhe blihet dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera

Këmbimi valutor/ Me sa shitet dhe blihet dollari dhe euro.

Dollari amerikan ka vijuar rritjen, ku sipas kursit të këmbëmit lokal këtë të mërkurë blihet me 116.6 lekë dhe shitet me 117.2 lekë.

Sakaq monedha evropiane vijon të mbetet në pozita të dobëta. Ajo blihet me 116.5 lekë dhe shitet me 117.2 lekë.

Paundi britanik ka shënuar një rritje të lehtë të vlerës mëngjesin e sotëm, ku në tregun valutor blihet me 137 lekë dhe shitet me 138.6 lekë.

Franga zvicerane ka regjistruar një rritje të ndjeshme të vlerës pasi në raport me javën e shkuar është blerë sot me 120.2 lekë dhe është shitur me 121.5 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

Këmbimi valutor/ Me sa shitet dhe blihet dollari dhe euro.