AKTUALITET, 24 Gusht 2022, 08:43

Shiu përmbyt Durrësin, rrugët kthehen në lumenj në gusht

Shiu përmbyt Durrësin, rrugët kthehen në lumenj në

Moti i keq ka përfshirë vendin në këto ditë të fundit të gushtit. Reshje të pazakonta shiu për këtë muaj janë regjistruar thuajse në të gjithë territorin.

Në qytetin e Durrësit gjatë natës reshjet kanë qenë me intensitet të shtuar. Shiu ka sjellë përmbytje në rrugët e qytetit. Siç shihet nga pamjet rrugët janë mbuluar nga uji, duke sjellë vështirësi edhe në qarkullimin e automjeteve.

Ndërkaq, sinoptikanët kanë parashikuar që edhe ditën e sotme do të ketë prezencë të vranësiarve dhe reshjeve thuajse në të gjithë territorin e vendit.