AKTUALITET, 23 Gusht 2022, 22:24

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, një i plagosur

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, një i plagosur

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Tasim Shehu”, rreth orës 21:50. Ngjarja dyshohet se ka ndodhur pas një konflikti banal brenda një lokali, ku  A. O., 49 vjeç, dyshohet se ka plagosur me armë zjarri, fqinjin e tij, shtetasin R. M., 23 vjeç

I plagosuri është dërguar menjëherë në spital për ndihmë mjekësore.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe për kapjen e autorit.

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 23.08.2022, rreth orës 21:50, në rrugën “Tasim Shehu”, si pasojë e një konflikti të çastit, shtetasi A. O., 49 vjeç, dyshohet se ka plagosur me armë zjarri, fqinjin e tij, shtetasin R. M., 23 vjeç. Shtetasi R. M., si pasojë është dëmtuar dhe ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve. Grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes dhe për kapjen e autorit.