AKTUALITET, 22 Shtator 2023, 21:05

"Brenda familjes askush nuk p*erdh për njëri-tjetrin", Myslim Murrizi sulmon ashpër gruan e politikanit të djathtë që iu bashkua lëvizjes së Lapajt

"Brenda familjes askush nuk p*erdh për njëri-tjetrin",

Ish-deputeti i PD-së, Myslim Murrizi, ka bërë një reagim të ashpër ndaj lëvizjes “Shqipëria bëhet” që themeloi avokati dhe aktivisti Adriatik Lapaj, të cilës i janë bashkuar edhe disa personazhe të njohur të shoqërisë civile si dhe figura të ekranit.

Murrizi ka goditur më shumë disa gra që kanë bashkëshortët politikanë, siç shkruan: "që duan të afirmohen dhe të bëjnë karrierë politike, pavarësisht se të kujt partie janë, por dhe të gjithë burrat e grave politikane që duan të bëjnë karrierë dhe të rivalizojnë brenda familjes bashkëshortet e tyre”. Siç duket edhe nga postimi në rrjetet sociale, Murrizi e ka fjalën për Edlira Çepanin, bashkëshorten e ish-deputetit të PD-së, Gert Bogdani.

Statusi i Murrizit

Tani le te gjejne vend e te futen politikanet hajdut te ketyre 33 viteve.

Se shpejti do kthehen ne parti politike dhe atehere do ta shohin mire sa ju vlen lekura PS, PD, LSI, PAA, PSD, LZHK,PR,PPDNJ,PDIU dhe çdo parti tjeter ne Shqiperi.

Se shpejti pritet qe te bashkohen edhe gazetare te tjere, aktore te ndryshem nga humori, teatri, kinostudio, kameraman, fograf, kengetare te muzikes popullore, rrep, hip hop, tallava, rapsod, polifoni etj.

Do te kulmojë ky “bashkim” i madh popullore, jashtë te majtes e te djathtes por qe do artikuloj program social dhe do zbatoj politika te djathta, ne zgjedhjet e vitit 2025.

Ky “ front” i gjere per te shpetuar Shqiperine behet akoma me i “ forte” kue te bashkohen bashkeshortet e politikaneve te te gjitha forcave tjera politike, per te treguar qe GRUAJA eshte force e madhe dhe e barabarte me burrat, si dhe per te dhene modelin “ pluralist” brenda çdo familje ku sejcili antare i familjes mund te jete ne parti te ndryshme per “ hater” te vendit.

Ne thelb te “programit” te kesaj levizje kur te kthehet ne parti politike do te jete motoja, qe brenda familjes askush nuk pjerdh per njeri tjetrin per hater te “ interesave” te Atdheut.

Pritet qe te kete nje mbeshtetje te madhe nga te gjitha Ambasadat dhe Qeverite e vendeve te ndryshme ne çdo cep te globit, perveç Kines, Rusise dhe Korese se Veriut.

Madje thuhet qe edhe rikthimi i Lugji Soreces si Ambasador i BE ne Shqiperi, eshte bere vetem per te mbeshtetur kete levizje, sepse NISMA THURJE i zhgenjeu shume me keq se MJAFTI dhe G 99, qe paçin faqen e zeze.

Bile po flitet neper tavolina dhe nen ze qe edhe Ambasadori Amerikan nuk po kalon ne Senat akoma sepse nuk ka deklaruar ne prioritetet e punes se Tij, mbeshtetjen ndaj Tikut, dhe qe po lobohet fort per rikthimin e Yuri Kim, qe te jete ne krah te kesaj levizje ne 2025, sepse i ka ngel “ peng” qe nuk ndezi ajo shejtan nisme thurja.

Ne kete levizje kane hapesira te gjitha grate e burrave politikan , qe duan te afirmohen dhe bejne karriere politike,pamvarsisht se te kujt partie jane, por dhe te gjithe burrat e grave politikane qe duan te bejne karriere dhe te rivalizojne brenda familjes bashkeshortet e tyre.

Antaresimet mbyllen brenda 31 dhjetorit 2023, sepse janari 2024 eshte fillimi i fushates.

Une besoj shume qe kjo levizje kur te kthehet ne parti politike, do te sjelle parajsen per Shqiptaret dhe ky popull do te haj perseri me luge floriri.

Ka shume gjasa qe si kanidat ne 2025 ne kete parti,te jete dhe vellai i madh i Erion Velijat, qe eshte pernjeheresh dhe vellai i vogel i Rames, vete Alexis Sorros, per te treguar qe kjo eshte njekohesisht dhe internacionale parti.

Fevziu ka marre porosi qe 4-5 here ne muaj ta kete ne studio, dhe Fevziu nuk cedon kurre nga porosite qe merr sepse ka qene “ sistematik” qysh heret ne zbatimin e porosive.

Edhe televizionit Top Chanel i eshte dhene porosi qe kryesine e kesaj levizje, sapo te kthehet ne parti, ti fusi ne Big Brother VIP dhe fituesi te dali nje figure qe te sfumoj Luizin e Benetit.