AKTUALITET, 22 Shtator 2023, 17:47

Aksident në Korçë, makina përplas një person me biçikletë

Aksident në Korçë, makina përplas një person me

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Korçë.

Policia bën me dije rreth orës 16:15, në bulevard "Republika", Korçë, automjeti tip "Benz", me drejtuese shtetasen O. M., ka aksidentuar biçiklistin M. A., rreth 79 vjeç, banues në Korçë, i cili u transportua për mjekim në spitalin e Korçës.

Me drejtuesen e automjetit, po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit.