AKTUALITET, 30 Gusht 2022, 12:23

Arrestimi i bosit turk të kriptomonedhave, Çuçi: Tolerancë zero për krimin e organizuar!

Arrestimi i bosit turk të kriptomonedhave, Çuçi:

Ministri i Brendshëm Bledi Çuçi ka reaguar pas lajmit se u arrestua bosi turk i kriptomonedhave, i shumekerkuar nga Interpoli dhe Turqia. 

Ne nje postim ne Twitter, ministri i Brendshem thote se kjo “eshte një tjetër dëshmi e efikasitet gjithnjë e në rritje të policisë kriminale shqiptare”.

“Arrestimi i shtetasit turk të shumëkërkuar nga Interpoli një tjetër dëshmi e efikasitet gjithnjë e në rritje të policisë kriminale shqiptare. Përgëzime të gjithë oficerëve që morën pjesë në operacion.

Tolerancë zero për krimin e organizuar!”, shkruan Çuçi.

Arrestimi i bosit turk të kriptomonedhave, Çuçi: