AKTUALITET, 4 Gusht 2018, 19:56

VIDEO/ Shoferin e zë gjumi në timon, makina e dy të rinjve del nga rruga

VIDEO/ Shoferin e zë gjumi në timon, makina e dy të rinjve del

Një aksident automobilistik me dy të plagosur ka ndodhur në autostradën Levan-Tepelenë këtë padite. Makina me të cilën lëvizte një çift ka dalë nga rruga, në vendin e quajtur Selisht në Mallakastër. Mësohet se drejtuesi i mjetit, 31-vjeçari M. Muçaj është plagosur rëndë, ndërsa partnerja e tij ka marrë plagë më të lehta.

Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë përgjumja e drejtuesit të automjetit që ka dalë nga rruga dhe ka përfunduar në një fushë anë asfaltit të autostradës.