SPORT, 3 Korrik 2022, 13:44

Vetëm një sezon në radhët e Barcelonës, Çavi nxjerr në shitje sulmuesin që erdhi me bujë

Vetëm një sezon në radhët e Barcelonës, Çavi

Sulmuesi i Barcelonës, Memfis Depaj, mund t’i thotë lamtumirë katalanasve pas vetëm një sezoni. Holandezi erdhi me bujë të madhe në kohën kur Kuman drejtonte, por me Çavin në stol, ai nuk është më pjesë e planave të trajnerit.

Kështu Barcelona ka zgjedhur që ta nxjerrë në shitje sulmuesin për 25 milionë euro, siç raporton “AS”.

Ende nuk ka asnjë ofertë zyrtare për 28-vjeçarin, por thuhet se për të ka interes nga Italia dhe Anglia.