SPORT, 3 Korrik 2022, 11:00

Napoli drejt goditjes në merkato, gati të afrojë ish-in e Realit dhe Parisit

Napoli drejt goditjes në merkato, gati të afrojë ish-in e Realit

Napoli ka filluar të mendojë në merkato dhe Spaleti kërkon të ngrejë një skuadër që të luftojë për tituj.

Tekniku italian ka nisur menjëherë nga puna për sezonin e ri dhe emri i parë që kërkon është Kejlor Navas.

Portierit nga Kosta Rika i skadoi kontrata me PSG-në dhe tashmë është pa skuadër. Nga ana tjetër, Napoli kërkon një portier me eksperiencë, pasi Ospina u largua nga ekipi.

Siç bëjnë me dije nga Italia, ish-portieri i Realit ka nisur bisedimet me Napolin për një transferim të mundshëm të tijin në Serinë A.