SPORT, 19 Nëntor 2022, 14:44

Trajneri/ Santos: Ronaldo është jashtëzakonisht i uritur për ta bërë Portugalinë kampione bote

Trajneri/ Santos: Ronaldo është jashtëzakonisht i uritur për

Kristiano Ronaldo ka disa ditë që është në qendër të vëmendjes pas intervistës së tij të fundit.

Ronaldo është duke u përgatitur për Kupën e Botës dhe Fernando Santos, tekniku i kombëtares portugeze, ka folur në një konferencë për shtyp rreth gjendjes shpirtërore të sulmuesit së ekipit anglez.

“Kristiano, si të gjithë lojtarët që kam thirrur, është jashtëzakonisht i uritur për të treguar aftësitë e tij dhe për ta bërë Portugalinë kampione bote. A është Ronaldo më i urituri? Le të presim dhe të shohim. Ai është gjithmonë i uritur dhe kjo është arsyeja pse ai qëndroi në majat e futbollit për një kohë kaq të gjatë. Nuk më intereson situata e një muaji më parë. Që atëherë ai ka luajtur katër ndeshje për Mançester Junaitid”, u shpreh trajneri i portugezëve.